Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów marki Energoel

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów marki Energoel

Innowacyjne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratorium oferuje Energoel. Można je również zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przerabiania surowców wtórnych. Wskazane piece nowej generacji zbudowane są z podzespołów o sporej jakości. Z tego powodu zaliczają się do niezawodnych. Intensywne mieszanie metalu gwarantuje jednorodność stopów, co ma znaczenie przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy piec jest opisany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można także sprawdzać podzespoły z jakich piece są zrobione oraz wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, wyprodukowane na podstawie bezpiecznych technik gwarantują niewysokie straty mocy, co redukuje koszty eksploatacyjne, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wdrożyła jest oryginalny system IPM , a więc EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, automatyczne dostosowanie mocy pieca PDP do zmieniających się warunków wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, czyli procesu służącego utwardzaniu powierzchni podzespołów ze stali oraz innych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska grzania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego uodpornienie na zużycie przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. W dodatku, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece w odwołaniu do najnowszych realizacji.

Specjaliści zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych oraz wykonują aktualizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są zadowoleni z usług serwisowych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwala dostosować piec indukcyjny do spodziewanych czynności. Dostępne maszyny można faktycznie przystosować do procesów w konkretnym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas rekomendacje przedsiębiorców.