Następstwa budowy domu – zobacz, w jaki sposób to wygląda

Następstwa budowy domu – zobacz, w jaki sposób to wygląda

Tak w rzeczywistości jeżeli chodzi o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest formułowany mianem dodatkowych etapów. Jest pewien ustalony porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Struktura domu to trzy fazy, o jakich wolno ogłosić oraz które to wynikają w trakcie stawiania obiektu. Pierwszym etapem jest tu tak zwany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej budowy, a tylko ciąg kroków, jakie wypada podjąć przed zainicjowaniem prac. Powiadając krótko potrzebne jest tutaj wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu i wszystkie inne formalności prawne których to należy dopilnować.

Kiedy ustawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a wobec tego w głównej mierze stawianie samego budynku. Wówczas to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne, konstruujemy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a też kryjemy obiekt więźbą dachową, wspólnie z jej pokrywaniem – polecamy Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tu jeszcze wspomnieć o otworach wentylacyjnych oraz kominowych. Kiedy stworzony przez nas obiekt stoi czeka nas kolejny proces, który dalej określamy mianem „stanu surowego”, choć w przypadku tworzenia całej konstrukcji mówimy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Wyjątkowymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a też wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak naprawdę również cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy poprzez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie możliwych rozwiązań grzewczych, jak choćby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a też wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe elementy montażowe. Po przeprowadzeniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy to mówimy o trzecim etapie, inaczej tak nazywanym „stanie pod klucz”.