Imponującej jakości wentylatory transportowe oraz podciśnieniowe

Imponującej jakości wentylatory transportowe oraz podciśnieniowe

Wprowadzenie optymalnej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód tego, że marka ta bardzo dobrze zna się na innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i dbaniu o kondycję zdrowotną osób zatrudnionych w wyznaczonym miejscu. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwala to zmniejszyć koszty eksploatacji maszyn jakie zajmują się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują ręczne usuwanie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona działała sprawnie. Technologie firmy z takiego obszaru dedykowane są dla małych, jak i dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

W mniejszych zakładach mogą być wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je zastosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączyć do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne rozwiązanie dla zakładów, gdzie nie ma nazbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów Wentylatory do pyłów. Kompaktowa konstrukcja i mobilność pozwolą na wykorzystanie w wielu zakładach pracy. Można do takiego filtra dodać do trzech maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. To urządzenie zbudowane jest z komór, wobec czego można je w dowolny sposób rozbudować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się bać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w miejscu pracy. Propozycja katalogowa bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, dedykowane do tych miejsc, w jakich istnieje ryzyko wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczą wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.